Zasady zdrowego odżywiania

Każdy ma swoje własne, wyrobione nawyki żywieniowe. Jedni nie jedzą śniadań, inni zaś lubią zaczynać kolacje po godzinie 24, zawzięcie kontynuując ja w przerwach między snem. To, że prowadzimy taki, a taki sposób życia jest zależny od tego co robimy zawodów, jacy jesteśmy, czy też jak zostaliśmy wychowani. Niemniej jednak nie oznacza to wcale, że nasze zasady są prawidłowe, dlatego tez warto poznać kilka kluczowych zasad zdrowego odżywiania, dzięki czemu nasz organizm będzie lepiej pracował, a my sami poczujemy się o wiele lepiej.

Kilka sprytnych sposobów

Jednym z kluczowych aspektów, które każdy z nas powinien wprowadzić w swój nawyk jest jedzenie o regularnych porach. Musimy pamiętać, że nasz organizm też zapamiętuje pewne czynności. A jako, ze jest bardzo złożony, to zawczasu przygotowuje się na nową dostawę pokarmu. Innymi słowy gdy jemy o stałych porach, nie będziemy odczuwać dodatkowego głodu kilka chwil po tym ja zjedliśmy śniadanie, czy gdy tylko położyliśmy się spać. Pozwoli to na bardziej efektywne spożywanie jedzenia, oraz mniejsze podjadanie. Inną bardzo przydatną zasadą jest bazowanie na produktach nieprzetworzonych.

Ograniczmy więc żywność typu fast food, jak i gotowe produkty z dyskontów, które mimo, ze pozwalają nam zaoszczędzić ogromną ilość czasu to w wielu przypadkach są bardzo szkodliwe dal naszego zdrowia. Nigdy nie możemy mieć tez pewności, że oferowane produkty gotowe są w stu procentach przebadane, a co za tym idzie są bezpieczne. Dlatego tez o wiele lepszym rozwiązaniem jest znalezienie sobie lokalnych dostawców (np. warzyw, nabiału, lub mięsa) i korzystanie z ich usług.

Trzecia zasada, która uchroni nas przed wieloma zdrowotnymi niebezpieczeństwami opiera się na ograniczeniu spożywania cukru. Nie ma co ukrywać, że jest on bardzo uzależniający, lecz w dużych ilościach jest niezdrowy. Sam cukier może upośledzać przetwarzanie białek w organizmie, co automatycznie wiąże się z wieloma chorobami. Dlatego też starajmy się go unikać. Powyższe trzy zasady są dopiero początkiem zdrowego odżywiania, dlatego też warto bardziej zagłębić się w ten temat.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *