Z wizytą w ukraińskim Lwowie

Ukraina jest krajem bardzo nam bliskim. Po pierwsze ze względu na odległość jaka dzieli nas od tego państwa. Po drugie – ze względu na migracje naszej ludności oraz ludzi pochodzących z tamtego kraju. Ukraina jest miastem często odwiedzanym przez naszych rodaków w celach służbowych, jak również prywatnych. Można zorganizować do tego państwa atrakcyjne wycieczki, dzięki czemu będzie można wspaniale spędzić czas i poznać wiele atrakcyjnych zabytków. W szczególności, jeżeli ktoś na swój cel do zwiedzania wybierze Lwów.

Co można zobaczyć we Lwowie?

Wiele. Tutaj można spotkać zupełnie innych ludzi, którzy przedstawią nam wspaniałą kulturę i tradycję zupełnie nam nieznaną. Przy tej okazji warto odwiedzić zabytki, jakie można znaleźć przy tych urokliwych uliczkach. W tym mieście znaleźć można Kopiec Unii Lubelskiej. Warto szukać go na wzgórzu nazywany Wysokim Zamkiem. Jest to pamiątka, która została usypana na pamiątkę trzechsetnej rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej. To wspaniałe i pamiątkowe miejsce, skąd można również podziwiać wspaniały widok na cały Lwów. Arsenał Królewski to kolejne miejsce, które powinno znaleźć się na mapie turystów chcących poznać to miasto. Obecnie w tym miejscu znajduje się muzeum historyczne. W dawnych czasach miał się tu znajdować magazyn z amunicją w związku ze zbliżającą się wojną z Turcją.

Na uwagę zasługuje również Stare Miasto znajdujące się we Lwowie. Do Lwowa możemy wyruszyć także z Przemyśla: https://www.kresy.com/osw,wycieczki-do-lwowa-z-przemysla,22. Jest ono na tyle imponujące, że w 1998 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na Rynku w mieście znaleźć można piękne kamienice, które zachwycają swoją budową oraz architekturą. Na uwagę w tym miejscu zasługują również cztery imponujące fontanny, które znaleźć można w czterech rogach runku. Na fontannie znaleźć można postacie związane z mitologią. W Czarnej Kamienicy znaleźć można oddział Muzeum Historycznego. Ta kamienica zasługuje na uwagę ze względu na to, iż jest to jedna z najpiękniejszych pamiątek po wspaniałych czasach renesansu. Wycieczki do Lwowa obejmują jeszcze wiele innych miejsc do odwiedzenia. Warto poznać stolicę Ukrainy osobiście.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *