altana

W ogrodzie nawet podczas deszczu

Jeśli mieszkamy we własnym domu to w wielu przypadkach mamy tam również ogród. Zazwyczaj spędzamy tam swój wolny czas czy spotykamy się ze znajomymi – ma to miejsce w szczególności latem. Warto zawsze zapewnić sobie pewnego rodzaju komfort, aby w naszym ogrodzie móc przebywać nawet podczas deszczu. Jak to zrobić? W dzisiejszych czasach istnieje na to co najmniej kilka metod, a jedną z nich jest budowa altany ogrodowej. Jeśli chcemy ją wybudować to z jednej strony warto by było mieć to zaplanowane jeszcze przed zaprojektowaniem całego ogrodu. Pozwoli nam to na rozplanowanie wszystkiego, a także na doprowadzenie trawy do odpowiednich miejsc. W kontekście codziennego użytkowania ogrodu jest to niezwykle istotne.

Czy można bez pozwolenia?

Jeśli chodzi o altany ogrodowe to na rynku istnieje kilka ich rodzajów, jednak warto wiedzieć, że niemal każda z nich skonstruowana jest w podobny sposób. Zapewne wiele osób słyszało o czymś takim jak pozwolenia na budowę. W rzeczywistości w przypadku takiej altany ogrodowej nie jest ono w większości wymagane. Taki fakt postawienia obiektu należy zgłosić w starostwie powiatowym. Według przepisów, jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju budynki jednoparterowe czy wiaty wspomniane pozwolenie nie jest wymagane. Warunkiem jest, jednak to, aby taki obiekt nie posiadał powierzchni większej niż 35 metrów kwadratowych. Jest jednak jeszcze jeden warunek, a konkretniej chodzi o to, że na takiej działce nie mogą być więcej niż dwa takie obiekty na każde 500 metrów kwadratowych.

Jak wygląda budowa?

Przy samej budowie w pierwszej kolejności zawsze trzeba wyznaczyć miejsce na altanę. W dalszej kolejności warto wylać beton, aby podłoga była odpowiednio utwardzona. Następnie należy wykonać całą konstrukcję uwzględniając miejsca do siedzenia. Na samym końcu robimy dach. Tylko od nas samych zależy w jakich kształtach będzie taka altana. Zawsze warto jest wybierać taki, aby w jak największym stopniu pasował do całej reszty naszego ogrodu.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *