panele akustyczne

W jaki sposób działają panele akustyczne?

Panele akustyczne zawierają specjalne materiały, które są przystosowane do tłumienia dźwięków w restauracjach, biurach i wielu innych pomieszczeniach. Do wyboru mamy różne rodzaje paneli akustycznych (np. panele akustyczne mobilne czy panele hybrydowe).

Panele akustyczne z wełny mineralnej

Panele akustyczne z wełny mineralnej bądź pianki pochłaniają fale dźwiękowe po to, aby zmniejszyć hałas, rozjaśnić mowę oraz ograniczyć pogłos ścian w obszarach zamkniętych. Stosowanie paneli akustycznych powoduje „oczyszczenie” obszaru ze zbędnych zanieczyszczeń dźwiękowych (uniemożliwiających np. wyraźne zrozumienie głosu wykładowcy czy spokojne słuchanie muzyki).

W momencie gdy fale dźwiękowe przechodzą przez powietrze i trafiają w zamontowane na ścianie bądź suficie panele redukujące hałas, pory pianki lub włókna wibrują, zwiększając tym samym tarcie między włóknami lub porami. Następnie powstaje tarcie umożliwiające konwersję energii dźwięku na energię cieplną (kinetyczną). W związku z tym, że energii kinetycznej nie da się powstrzymać, szybko rozprasza się, nie pozostawiając żadnych fal dźwiękowych ani żadnego dźwięku.

Każdy dźwiękochłonny panel jest gęsty i ciężki, co zapewnia mu długotrwałą jakość. Co więcej, panele dźwiękochłonne są idealne w różnych przestrzeniach, takich jak np.:

Sale audytoryjne: stosując panele dźwiękochłonnym można zwiększyć wyrazistość dźwięku w audytorium, poprzez zmniejszenie hałasu w tle.

Mieszkania: akustyczna izolacja mieszkań pomaga zwiększyć prywatności poprzez wyeliminowanie przenoszenia hałasu między jednostkami.

Studio tańca: Bardzo często studia tańca korzystają z paneli akustycznych Addictive Sound po to aby zapobiec przedostawaniu się dźwięku do innych sąsiadujących pomieszczeń. W ten sposób można również zmniejszyć echo oraz poprawić jakość i wyrazistość dźwięku muzyki.

Hotele: Właściciele hoteli starają się umożliwić jak najlepsze warunki swoim klientom. W ten sposób najczęściej sięgają po nowoczesne panele akustyczne. Tylko z ich pomocą są w stanie zapewnić swoim gościom spokojny i odprężający pobyt.

Biblioteka: Nie da się ukryć faktu, że biblioteka to miejsce, w którym powinna panować absolutna cisza. To dlatego w obiektach tych bardzo często spotkać możemy różnego rodzaju panele akustyczne, zapewniające komfortowy pobyt czytelników.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *