top kanalow tv na ktorych obejrzysz polskie filmy i seriale

TOP 5 kanałów TV, na których obejrzysz polskie seriale i nowości filmowe

Choć polskie produkcje cechują się niższym budżetem i dochodami niż filmy czy seriale z USA lub krajów zachodnioeuropejskich, rodzime kino daje nam wciąż powody do dumy. Tytuły powstające w Polsce mają swoje grono fanów – sprawdźmy, gdzie możemy je obejrzeć.

Warto zwrócić uwagę, że polskie filmy w ostatnich czasach cieszą się niemałym uznaniem na scenie międzynarodowej. W ciągu ostatniej dekady aż cztery tytuły – „W ciemności”, „Ida”, „Zimna wojna” i „Boże Ciało” – otrzymały nominację do Oscara. Drugi z podanych filmów był pierwszym polskim dziełem pełnometrażowym z nagrodą za najlepszy film nieanglojęzyczny. To naprawdę imponujące osiągnięcia, które udowadniają, że warto dać szansę naszym rodzimym produkcjom. Gdzie możemy obejrzeć polskie seriale i filmy? Zapraszamy do zapoznania się z listą kilku godnych uwagi kanałów, które zapewnia telewizja przez Internet, dostępna po podłączeniu dekodera.

TVN

Nikogo nie zaskoczy wymienienie największej polskiej stacji komercyjnej, która przez lata wypracowała sobie czołową pozycję na rodzimym rynku. Możemy tu oglądać zarówno emitowane od lat, znane każdemu tytuły, takie jak „Na wspólnej”, jak i nowości w rodzaju „BrzydUli 2”, kontynuacji ciepło przyjętego serialu sprzed kilku lat. Warto wymienić też hitową „Chyłkę”, opartą na powieści polskiego pisarza Remigiusza Mroza. Grupa TVN udostępnia nagrania również w należącej do stacji platformie streamingowej Player.

TVP2

Siłą telewizji publicznej jest stabilność – czołowe seriale często emitowane są od dekad. „M jak miłość”, „Barwy szczęścia”, „O mnie się nie martw”, „Rodzinka.pl”, „Na dobre i na złe” – to hity, które podbiły serca polskich widzów. Pojawiają się też nowości, takie jak „Uzdrowisko”. Nie można też zapominać, że często to właśnie telewizja publiczna czuje się zobowiązana do prezentowania widzom polskich produkcji. Ma też ogromne archiwum przebojów sprzed lat. Podobnie jak w przypadku TVN, większość materiałów możemy po emisji oglądać online.

TVP Seriale

To wyjątkowy kanał dedykowany wyłącznie serialom. Znajdziemy na nim mnóstwo przebojów produkcji rodzimej telewizji publicznej. Oprócz wymienionych wyżej propozycji warto wspomnieć choćby o „Ranczu”, „Ojcu Mateuszu”, „Złotopolskich” czy „Klanie”. Wszystkie z podanych tytułów można śledzić na bezprzewodowym dekoderze tradycyjnej TV – telewizja przez Internet staje się już standardem.

CANAL+

Co ciekawe, to właśnie CANAL+ był pierwszym polskim, płatnym kanałem telewizyjnym. Od pojawienia się na rynku grupa CANAL+ Polska znacząco się rozrosła, uruchamiając kolejne kanały o rozmaitej tematyce. Oferuje je nam również telewizja przez Internet. Na CANAL+ Film możemy zobaczyć wiele znakomitych produkcji nie tylko zagranicznego, ale również polskiego pochodzenia. W ostatnim czasie na CANAL+ premierę miał nowy serial autorstwa jednego z najbardziej znanych polskich reżyserów, Juliusza Machulskiego – „Mały zgon”.

Polsat

Tej czołowej stacji również nie mogło tutaj zabraknąć – wielu polskich widzów nie wyobraża sobie, by w ich życiu mogło zabraknąć bohaterów „Przyjaciółek”, „W rytmie serca” czy „Pierwszej miłości”. Słynny „Świat według Kiepskich” przeszedł zaś przez lata do popkultury, stając się najbardziej znanym serialem komediowym w historii naszego kraju. Z drugiej strony stacja stale udostępnia atrakcyjne nowości, takie jak „Maria Matejko” czy nakręcony na podstawie filmu Patryka Vegi „Bad Boy”.

Jak zyskać dostęp do wszystkich kanałów TV?

Podane kanały oferują swoje własne rozwiązania w kwestii internetowych usług VOD, ale przede wszystkim są dostępne w ofercie tradycyjnej telewizji. Telewizja przez Internet znajduje się obecnie w ofercie wielu firm – jedną z nich jest INEA. Telewizja HIWAY dostępna po podłączeniu Internetu światłowodowego to nowy wymiar tradycyjnej telewizji – swobodny wybór paczek kanałów bez zobowiązania na dłuższy czas, możliwość dodawania
i odejmowania kanałów TV w trakcie trwania umowy to rewolucyjne rozwiązanie.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *