karpacz

Sezon zimowy w górach – co robić?

Gdzie Polacy najchętniej spędzają ferie zimowe? Od lat odpowiedź jest taka sama – w polskich górach. Kuszą Tatry i Beskidy, jednak w ostatnich latach prym wśród miłośników zimowej turystyki wiodą Karkonosze. Co można robić w tych górach? 

Zimowe stolice Polski

Kurortów, w których Polacy chętnie wypoczywają zimą, jest wiele. Do zacnego grona zimowych stolic naszego kraju zalicza się m.in. Zakopane, wielkim powodzeniem cieszą się też beskidzkie miejscowości: Wisła i Szczyrk w Beskidzie Śląskim oraz Krynica-Zdrój w Beskidzie Sądeckim. Jednym z hitów jest też leżący w Karkonoszach Karpacz, którego popularność nikogo dziwić nie powinna. Jakie atrakcje przyciągają tu gości? 

Karkonosze – raj dla miłośników sportów zimowych

Karkonosze to raj dla miłośników aktywnego wypoczynku. Na turystów czeka tu wiele ciekawych szczytów, szlaków pieszych, wyciągów i tras zjazdowych, dzięki którym można korzystać z beztroskiej zabawy na górskich zboczach. Dobrze utrzymanymi trasami zjazdowymi kusi Biały Jar,  sporym powodzeniem cieszy się też stacja narciarska w pobliży świątyni Wang. Najbardziej atrakcyjnym dla miłośników sportów zimowych punktem pozostaje tu jednak Śnieżka, na zboczach której czeka kilka tras zjazdowych o zróżnicowanym stopniu trudności. 

 A co z tymi osobami, które stawiają na narty biegowe? I dla nich w Karkonoszach znajdzie się coś ciekawego. Na biegówki można się wybrać do Jakuszyc, znanych z wielu ciekawych tras dla biegaczy. Dobre warunki dla amatorów tej dyscypliny panują też w rejonie Szklarskiej Poręby oraz Sobieszowa, znanego przede wszystkim z malowniczych ruin zamku Chojnik. W Karpaczu również czeka kilka ciekawych tras biegowych, przy czym największym powodzeniem cieszy się ta prowadząca przez Równię pod Śnieżką. Trasa ta została wytyczona przez pracowników parku narodowego, a jej pokonanie to wyjątkowa przygoda dla każdego narciarza. 

Co robić, gdy pogoda płata figle?

O tym, jaki będzie sezon zimowy w górach, decyduje przede wszystkim pogoda. Warto zatem na ferie zimowe wybierać takie miejscowości, w których w ciekawy sposób można spędzić wolny czas nawet przy niezbyt korzystnej aurze. Pod tym względem świetnie sprawdza się Karpacz i okolice. Atrakcje w tej części Sudetów zaskakują swym bogactwem i różnorodnością, dzięki czemu można tu w ciekawy sposób spędzić zimowy urlop z całą rodziną. Muzeum Zabawek, Muzeum Sportu i Turystyki oraz słynna świątynia Wang – oto najważniejsze atrakcje Karpacza. W pobliżu czeka też malownicza Szklarska Poręba z wystawą geologiczną oraz pełna zabytków Jelenia Góra, do której warto zajrzeć m.in. ze względu na Muzeum Karkonoskie. W rejonie Karpaczanie brak też tras spacerowych, które można dopasować zarówno do swych możliwości, jak i do pogody. 

Ferie zimowe w Karkonoszach to idealny pomysł na wypoczynek w górach dla każdego, kto stawia na sporty zimowe oraz na krajoznawcze atrakcje. Ta grupa górska to moc atrakcji i świetne zagospodarowanie, dzięki czemu każdy z nas będzie mógł tu spędzić urlop w przyjemny sposób.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *