Przygotuj się na lato – przegląd wakacyjnych akcesoriów

W jakie dodatki warto zaopatrzyć się na lato? Odpowiednio dobrane akcesoria mogą nadać oryginalny charakter każdej stylizacji. Zobacz, co sprawdzi się na wakacyjny wyjazd lub lato w mieście!

Okulary przeciwsłoneczne

To podstawowy dodatek na lato. W sklepach można znaleźć pełną gamę stylowych okularów przeciwsłonecznych w wielu wzorach do wyboru. Zabezpieczają przed oślepiającym słońcem, a dzięki filtrom dodatkowo chronią oczy przed szkodliwym wpływem promieniowania UV. Okulary najlepiej dopasować do swojego kształtu twarzy. W tym sezonie najmodniejsze to te z kolorowymi, lustrzanymi szkłami i dużymi, szerokimi oprawkami. Gdy trafisz na wyprzedaż, możesz kupić markowe modele w bardzo niskich cenach!

Modne nakrycie głowy

Podczas upałów nie można zapominać także o nakryciu głowy. Zabezpieczy przed palącym słońcem i podkreśli każdą wakacyjną stylizację. Letnia klasyka to słomkowy kapelusz – co roku w sklepach można znaleźć mnóstwo modeli w różnych fasonach i kolorach. Do sukienki maxi najlepiej będzie prezentował się ten z szerokim rondem, natomiast do miejskich stylizacji ze spodniami ten mniejszy. Jeśli nie przepadasz za kapeluszami, do wyboru jest także wiele innych modnych nakryć głowy, na przykład czapki bejsbolówki albo daszki.

Duża torba na ramię

Na plażę, na wyjazd za miasto albo na piknik – duża torba na ramię to kolejny wakacyjny must have. W tym sezonie torby w rozmiarze XXL to prawdziwy hit! Wykonane z surowego płótna w marynarskie pasy, wyplatane z traw, a nawet z przezroczystego tworzywa – wybierz taki model, który pomieści wszystkie rzeczy niezbędne podczas wakacyjnych wojaży.

Plecak worek

A może wolisz wygodniejszy plecak? Ten praktyczny dodatek na lato także powinien znaleźć się w Twojej szafie. Najmodniejszy wybór to plecak-worek, który wykonany jest z lekkiej, ale wytrzymałej tkaniny i wyposażony w grube, bawełniane sznury przeznaczone do zamykania oraz noszenia na ramionach. Wyprzedaże to idealna okazja, aby kupić go w niskiej cenie!

Pareo lub tunika plażowa

Na plażę, ale również na basen – pareo i tunika plażowa to kolejne dodatki, których nie może zabraknąć w Twojej wakacyjnej garderobie! Pareo to duża chusta wykonana z lekkiej i przewiewnej tkaniny, którą można zamienić w spódnicę lub sukienkę. Sprawdź także modne tuniki plażowe, które doskonale prezentują się ze strojem kąpielowym lub jako dodatek do szortów.

Kurtka przeciwdeszczowa

Na festiwal albo na wyjazd w góry – kurtka przeciwdeszczowa to jeden z niezbędnych wakacyjnych akcesoriów. Skutecznie zabezpieczy Cię przed nagłą ulewą! Jakie kurtki przeciwdeszczowe są najmodniejsze w tym sezonie? Sprawdź modele typu anorak, które mają fason bluzy z kapturem, a także te z blokami kontrastujących kolorów. Doskonałą propozycją są również kurtki przezroczyste oraz z nadrukami kwiatów lub egzotycznych liści.

Stylowa biżuteria

Nie zapominaj również o modnej biżuterii na lato. Takie dodatki są efektownym dopełnieniem każdej wakacyjnej stylizacji. W tym sezonie króluje biżuteria w dużych rozmiarach, pełna kolorów i detali, na przykład kolczyki koła, grubo plecione łańcuszki, naszyjniki z barwnymi zawieszkami, a także szerokie bransoletki.