rolnictwo

Precyzyjne rolnictwo – porady dla początkujących entuzjastów

Rolnictwo rozwija się z roku na rok i to przy coraz większym udziale nowoczesnych rozwiązań technologicznych. W pracy, której zyski zależą od ilości i jakości plonów, niezwykle ważne jest to, by zminimalizować ryzyko uprawy i jej elementy losowe do minimalnego stopnia. Z tego powodu rolnicy chętnie sięgają po rozwiązania precyzyjnego rolnictwa. Dzięki dostępnym narzędziom i oprogramowaniu praca w polu może stać się nie tylko łatwiejsza, ale również przyczynić się do ograniczenia związanych z nią kosztów. W tym artykule dowiesz się w jaki sposób się to odbywa.

Precyzyjne rolnictwo – na czym polega?

Dzięki urządzeniom wykorzystywanym do precyzyjnego rolnictwa o wiele łatwiej jest zoptymalizować czas pracy oraz zużycie potrzebnych do niej materiałów. Przy wykorzystaniu technologii GPS oraz odpowiedniej aplikacji mapuje się pole i przenosi do pamięci komputera. Dzięki badaniom gleby, możliwe jest dostosowanie rodzaju upraw pod jej jakość, co znacząco zwiększa szanse na otrzymanie urodzajnych plonów. Jeżeli chodzi o wysiew i nawożenie, to za sprawą utworzenia dokładnych planów i wcześniejszym badaniom, ich materiał dozowany jest są zgodnie z zapotrzebowaniem danego miejsca. Praca ciągnikiem zostaje usprawniona na wszystkich etapach uprawy, od zasiewu po zbiory. Dzięki systemowi GPS możliwe jest takie dobranie toru jazdy, by pokryć pole możliwie jak najefektywniej. Wszystkie te funkcje dostępne są z poziomu terminala do ciągnika, zapewniając łatwy i przejrzysty nadzór nad całym procesem.

Terminal do ciągnika – co to?

Terminal to urządzenie z wyświetlaczem służące do zarządzania systemami precyzyjnego rolnictwa. Częstym rozwiązaniem jest sprzęt dedykowany do konkretnego oprogramowania, ale równie dobrze do tego zadania, można używać ekranów będących na wyposażeniu ciągnika. Za sprawą intuicyjnego interfejsu można monitorować podczas pracy parametry gleby i sterować zintegrowaną z systemem maszyną rolniczą. 

Podstawa to nadajnik gps do ciągnika

Cały proces rolnictwa precyzyjnego nie mógłby się odbywać bez systemu GPS. To on jest sercem całego przedsięwzięcia. Dzięki niemu można mapować pola, a potem podczas pracy określa on położenie ciągnika na mapie. Umożliwia to odpowiednie dozowanie materiałów siewnych czy ochronnych, do konkretnego kawałka pola. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o nadajnikach GPS do ciągnika i rolnictwie nowoczesnego typu, warto zapoznać się z informacjami dostępnymi na isobus.pl!

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *