pajace niemowlece dla dziewczynki 3-min

Pajacyki w wersji letniej – rampersy dla niemowląt

W teorii ubranie niemowlęcia podczas cieplejszych, letnich miesięcy, powinno być łatwiejsze od skompletowania stroju na zimę czy jesień. Jednak teoria teorią, a praktyka pokazuje coś nieco innego. Dlatego rodzice coraz częściej mierzą się z problemem wyboru właściwego ubranka dla maluszków, w którym dziecko się nie przegrzeje, a jednocześnie będzie czuło się wygodnie i swobodnie. Na pierwszy plan jak zawsze wysuwają się niezawodne pajacyki dla niemowląt, które posiadają nawet swoją osobną, letnią wersję.

Dlaczego warto kupić pajacyki?

Dziecięce ubranka cechują się bardzo szczegółowymi wymaganiami związanymi z ich wyglądem, krojem i rodzajem używanego do szycia materiału. W dotyku powinny być miękkie, delikatne i nie drażnić skóry, a sam materiał musi zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Także w kwestii kolorystyki milej widziane są raczej te kolory, na których nie znać mocnych zabrudzeń typowych dla maluchów raczkujących po podłodze. Strojem spełniającym te wymagania są pajace niemowlęce, które wyróżniają się dodatkowo praktycznością zastosowania i bardzo dużą uniwersalnością. Rodzice pokochali je za możliwość ich szybkiego zakładania i funkcjonalność jako ubranka na każdą pogodę, ale to nie wszystkie z ich licznych zalet. Przede wszystkim świetnie sprawdzą się jako strój typowo letni, a więc przewiewny, nietrzymający wilgoci i zapobiegający poceniu skóry a przez to powstawaniu odparzeń. Kupując pajacyki na lato dla niemowląt warto sięgnąć po specyficzny model tego ubrania, którym są rampersy.

Praktyczne, wygodne, funkcjonalne

Pod względem kroju i sposobu szycia to typowe dziecięce pajace. Posiadają identyczny system zapięciowy (zamek lub napy) umieszczony w tych samym miejscach. Różnicą widoczną na pierwszy rzut oka jest za to długość nogawek i rękawków, które w wersji letniej są bardzo skrócone i upodabniają pajacyki do body. Ale cechą najbardziej odróżniającą rampersy od tradycyjnych pajacyków jest brak stópek przy nogawkach. To wszystko sprawia, że takie modele doskonale sprawdzą się jako ubranko dla każdego dziecka, od tych leżących spokojnie, po bardzo aktywne i wyjątkowo ruchliwe.

Letnie pajacyki dla niemowląt

Rampersy to idealny strój dla malucha na lato. Nie jest przy tym drogi, a dzięki swojej uniwersalności pasuje do każdej okazji. Letnie modele pajacyków zyskują też wiele na ogólnej ocenie dzięki takim kwestiom jak:

– praktyczny król stroju, który zapewnia swobodę ruchów i odpowiedni przewiew nawet w największe upały,

– funkcjonalne zapięcia zlokalizowane przy nogawkach, dzięki którym zmiana pampersa zajmuje dosłownie chwilę,

– ciekawe rozwiązania we wzornictwie i kolorystyce pozwalające na zakup pajacyków z niebanalnymi naszyciami czy nadrukami tematycznymi,

– wygodę noszenia, ponieważ pajacyki w typie rampersów pozwalają na bezpieczne poruszanie się dziecka w każdych warunkach,

– elastyczność wykonania, która w dużej mierze odpowiada za użyteczność pajacyków i sprawia, że dziecko pochodzi w nich dłużej niż kilka tygodni,

– bezpieczne szwy ukryte w materiale, które nie grożą rozplątaniem i owinięciem wokół kończyn maluszka.

Dowolność wzorów i kolorów

Dla rodziców, którzy prócz wygody swojego malucha cenią sobie również w jakiś sposób podążanie za modą i elegancją, letnie pajacyki to także świetny wybór. A to dlatego, że jak żaden inny typ ubranka dla dzieci wyróżniają się niesamowicie bogatą i wyjątkowo zróżnicowaną gamą wzorów i kolorów. Pajacyki można nabyć w ich statecznej, klasycznej wersji jednobarwnej albo iść kilka kroków dalej i decydować się na model z ciekawym nadrukiem albo naszywką. Popularnością cieszą się rampersy o wielokolorowych motywach, z grafikami tematycznymi (chłopiec, dziewczynka), napisami i sloganami, obrazkami z bajek i kreskówek itp. Ładny design będący czystą przyjemnością dla oka cieszy oczywiście głównie samych rodziców, ale warto zadbać nawet o tak z pozoru mało istotny szczegół. Zwłaszcza w dobie zdjęć i filmików z dzieciństwa, które utrwalają nie tylko wizerunek dziecka, ale również to, w co było ubrane i co nosiło w pierwszych miesiącach życia.

Ubranie nie tylko na lato

Chociaż już w swoim pierwotnym projekcie rampersy są typem pajacyków przeznaczonych na letnie miesiące, ogromna uniwersalność tego ubranka pozwala na jego zastosowanie także w innych miesiącach. Brak rękawków i nogawek w większości modeli oraz rezygnacja z wykończenia tych ostatnich stópkami daje duże możliwości rodzicom podczas ubierania dziecka chociażby w zimę. Strój jest wygodny, dość cienki i przewiewny, co umożliwia zakładanie na niego innych ubrań. Pajacyki można zastosować jako podstawę ubioru pod kombinezon albo pod klasyczne spodnie i bluzkę (szczególnie, gdy te drugie to elegancki strój zakładany np. z okazji jakiejś uroczystości). Dodatkowo dzięki rozpięciu przy nogawkach nawet przebieranie maluszka przy zmianie pampersa staje się wtedy o wiele prostsze i nie wymaga poświęcenia temu zadaniu wiele czasu jak w przypadku innych typów ubrań. To praktyczne rozwiązanie, które sprawdza się od wielu lat i wychowało już pokolenia maluchów… oraz ich zadowolonych rodziców.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *