Organizujemy przekąski dla gości

Gdy decydujemy się zrobić domową imprezę, na którą zaprosimy znajomych, przyjaciół i rodzinę, musimy zadbać o to, aby było im czym poczęstować. Spotkanie towarzyskie bez choćby symbolicznego poczęstunku nie może być nazywane imprezą, pozostawia po sobie pewnego rodzaju niezręczny niedosyt.

Człowiek już tak ma zakodowane w swojej naturze, że lubi być zaskoczony poczęstunkiem, lubi delektować się nowymi smakami zaproponowanymi przez kogoś z zewnątrz. Przekąski dla gości na czas domówki możemy zakupić w formie gotowej w każdym właściwie supermarkecie, ale najlepiej i też niegłupio będzie przygotować własnoręczne przysmaki. Ich przygotowanie wcale nie musi oznaczać wielogodzinnych zmagań w kuchni. Wręcz przeciwnie, już przy parze dodatkowych rak do pracy wszystko zorganizujemy w ciągu godziny. Na początek można pomyśleć o lekkich koreczkach nabijanych na małe wykałaczki. Do koreczków potrzebne będą kawałeczki sera żółtego, kabanosa, a także papryki lub ogórka kiszonego. Można robić także koreczki z kawałków jajek, oliwek czy szynki konserwowej.

Jadło i napitek dla gości

Staropolskie obyczaje nakazują w czasie imprezy przedkładać gościom wszystko, co tylko najsmaczniejszego mamy w kuchni. My jednak jesteśmy za minimalizmem i uważamy, że im skromniej – tym lepiej. Przede wszystkim dla naszych żołądków, które na co dzień bardzo cierpią od ton przyswajanego, niezdrowego i przetworzonego jedzenia. Na czas spotkania można więc postawić na w pełni zdrowe przekąski. Jednym z kolejnych pomysłów może być zdrowa sałatka z brokułów, którą z wielkiej misy każdy sam będzie sobie nakładał na talerze. Do takiej sałatki oprócz brokułów potrzebować będziemy także szynkę oraz ser pokrojony w paski, odrobinę jogurtu oraz prażonego słonecznika.

Do takiej sałatki można podawać też razowe pieczywo, jeśli komuś to odpowiada. Na domówkach, po chwilach spędzonych w tańcu, wszystkim będzie chciało się pić. Można przedtem ustalić, że alkohol przynosimy wszyscy we własnym zakresie, ale też postawić na dużą wazę ponczu z z domowego wina z owocami. Na imprezie w domu dla nikogo nie powinno także zabraknąć kawy oraz herbaty.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *