Nowoczesne detale do wnętrz – sprawdź nasze propozycje!

Marzy Ci się odświeżenie i odnowienie swojego mieszkania lub domu? Chcesz zmienić wystrój wnętrz na bardziej nowoczesny? Zobacz co możesz osiągnąć, decydując się na industrialne dekoracje z betonu!

Wnętrza w stylu industrialnym

Decydując się na nowoczesne wnętrze, trzeba podjąć decyzję w kierunku jakiego stylu chcesz iść. Dzięki temu unikniesz nieodpowiednich i rzucających się w oczy niedociągnięć i niedopasowań. My dzisiaj skupimy się na nowoczesnym stylu industrialnym, w którym najważniejszymi składowymi jest duża przestrzeń, dobre oświetlenie i niewielka liczba dodatków oraz mebli. Styl industrialny to przede wszystkim duża więź z historią, dlatego maskowanie przeszłości w postaci tynkowania surowych ścian z cegieł nie jest najlepszą opcją. Co więcej, mając taką ścianę możesz ją wykorzystać, aby wzmocnić charakter wnętrza w ekonomiczny sposób. 

Jak zmienić charakter wnętrza?

Jeśli do tej pory Twoje wnętrze było przytulne i miało niewiele wspólnego ze stylem industrialnym, czekają Cię spore zmiany. Jednym z pomysłów jest skucie obecnego tynku i uzyskanie efektu naturalnej cegły. Tyle, że jest to dość inwazyjne i jeśli wolisz tego nie robić, zdecyduj się na alternatywę jaką jest wykorzystanie betonu. Na rynku dostępne są farby imitujące beton oraz specjalne płyty betonowe, które oferuje betoniarnia. Lublin jest jednym z miejsc, gdzie możesz kupić płyty o różnym kształcie, kolorze czy rozmiarze. Przed ich zakupem upewnij się, że ściany są na tyle mocne, że wytrzymają ciężar betonu. Montując je w mieszkaniu, zapewnisz sobie nieco chłodny charakter, wpisujący się w styl industrialny. Łącząc go ze stonowaną barwą pozostałych ścian, uzyskasz naprawdę dobry efekt.

Meble industrialne

Tworząc industrialne wnętrze, w którym przynajmniej jedna ściana jest ceglana lub betonowa, najlepiej będzie jeśli zdecydujesz się na maksymalnie proste i klasyczne, drewniano-metalowe meble. Stalowy regał z półkami z drewna, stół w tym samym stylu oraz wygodna i kontrastowa kanapa to idealne rozwiązanie do salonu. Natomiast betonowy blat, komfortowe krzesła na metalowych nogach i drewniane fronty to dobry pomysł na nowoczesną kuchnię. Jak widzisz schemat jest prosty – wystarczy w gustowny i minimalistyczny sposób połączyć beton, metal i drewno, a efekt będzie murowany.

Zadbaj o dekoracje

Styl ten wywodzi się z wykorzystania przestrzeni i sprzętów pofabrycznych, dlatego najlepszymi dekoracjami będą te, które nawiązują do fabryk. Druciane klosze, wiszące lustra, metalowe pudła, wazony o prostych formach, klimatyczne obrazy przedstawiające maszyny, kosze wiklinowe i lampy w stonowanych kolorach to elementy, które z łatwością wpiszą się w ten klimat. Jedyne, czego należy się wystrzegać to nadmiar ozdób i dodatków. 

Jeśli czujesz, że możesz nie dać rady z tak dogłębną zmianą wnętrza, zgłoś się do projektanta, który Ci w tym pomoże. Możesz również poświęć trochę czasu i uwagi, aby zapoznać się z tym stylem i urządzić pokój samemu. Z pewnością pomogą Ci przykładowe aranżacje w katalogach sklepów z meblami i artykułami dekoracyjnymi, które poza inspiracją pokażą, gdzie i co możesz kupić.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *