gry online

Najlepsze gry online, w które możesz grać ze znajomymi

Tegoroczne lato mija pod znakiem zmiennej pogody i rygorystycznych zaleceń dotyczących zachowania dystansu społecznego. Jeżeli Twoje plany egzotycznych wakacji musiały zostać w ostatniej chwili zmienione i nie do końca wiesz co zrobić z wolnym czasem, odezwij się do znajomych, którzy mają podobny problem i spędźcie czas na wspólnej grze online.

Niezależnie od tego, czy szukasz gier w stylu retro, gier towarzyskich, wirtualnych escape roomów czy tradycyjnych gier planszowych, wszystkie te opcje znajdziesz wśród dostępnych obecnie gier online w wersji bezpłatnej lub w dobrych cenach abonamentowych.

Zarówno gry automaty online za darmo,  jak i wspólne oglądanie filmów i programów za pośrednictwem Netflix Party, czy Amazon Prime Video Watch Party, również stało się popularnym sposobem spędzania wolnego czasu w sieci w czasie, gdy nie zawsze łatwo jest się spotkać na żywo.

Zestawiliśmy kilka najlepszych naszym zdaniem gier online, w które możesz grać ze znajomymi rozsianymi po całym świecie. Są one na tyle różnorodne, że dopasują się do wymagań grupy i rodzaju poszukiwanych doświadczeń.

Jackbox Games

W Jackbox Games można znaleźć wiele prostych i zabawnych gier towarzyskich mających formę gier społecznościowych. Mogą być one przesyłane strumieniowo bądź udostępniane na ekranie (np. telewizora). Do gry potrzebna jest wyłącznie przeglądarka internetowa na komputerze lub urządzeniu przenośnym, czyli nie trzeba instalować nic więcej.

Aby rozpocząć grę, należy wykupić jeden z sześciu pakietów, jedną, lub kilka pojedynczych gier. Są one dostępne zarówno na PlayStation, Xbox, Nintendo Switch, Apple TV, jak i innych urządzeniach. Następnie można już rozpocząć grę na swoim komputerze, połączyć się ze znajomymi i udostępnić ekran za pomocą programu Zoom, Skype czy innych komunikatorów internetowych.

Gry dostępne w pakiecie to na przykład Drawful. Jest to jedna z najprostszych i najfajniejszych dostępnych gier, która przypomina dobrze znane w Polsce kalambury. Jeden z graczy otrzymuje hasło, które następnie rysuje na ekranie. Pozostali gracze mają za zadanie odgadnięcie poprawnego hasła. Ilość zdobytych punktów zależy od tego, ile padnie prawidłowych lub nieprawidłowych odpowiedzi.

Kolejną z ciekawych gier jest Fibbage, w której należy zostać jak najbardziej przekonującym kłamcą. W każdej rundzie gracz wybiera jedną z pięciu losowych kategorii, a jeden element kategorii jest przedstawiany wszystkim graczom z brakującym słowem lub frazą, którą należy uzupełnić. Każdy gracz musi wypełnić puste miejsce odpowiedzią, która brzmi prawdziwie, ale w rzeczywistości jest całkowicie fałszywa. Wszyscy głosują na to, która odpowiedź ich zdaniem jest prawdziwa.

The Escape Game

The Escape Game to przeniesienie niezwykle popularnych w Polsce Escape Roomów do wciągających gier online. Gracze mogą sprawdzić swoje umiejętności w rozwiązywaniu zagadek i łamigłówek w wirtualnym pokoju, z którego muszą wydostać się, zanim upłynie określony czas.

Do wyboru są najróżniejsze pokoje, w tym również dla dzieci, które mogą przenieść się w świat Harrego Pottera lub odwiedzić jedną z Bibliotek Publicznych rozsianych na całym świecie. Dorośli mogą zagrać o wydostanie się z kopalni złota, więzienia, ruin zaginionego miasta, czy wcielić się w złodziei sztuki. Gry dostępne są w wersjach darmowych lub płatnych.

Gry Planszowe

Tabletopia to internetowa arena tradycyjnych gier planszowych. Znajduje się tu ponad 1100 najróżniejszych gier, dostępnych w takiej formie, w jakiej znane są z wersji stołowej. Są one dostępne poprzez przeglądarkę na komputerach Mac lub Windows, a także na platformie Steam do pobrania poprzez App Store lub Google Play Store.

W ofercie Tabletopia znajdują się takie klasyki jak szachy, gry karciane, strategiczne i wiele innych. Katalog można sortować według wieku i liczby graczy, czasu trwania gry, języka lub popularności.

Obecnie użytkownicy serwisu najczęściej wybierają takie gry jak: Secret Hitler, Wingspan, Scythe, Trust Me, I am Doctor czy Sub Terra. Niektóre gry są dostępne za darmo (pakiet brązowy), inne w opcjach premium za 4,99$ miesięcznie (pakiet srebrny) lub za 9,99$ miesięcznie (pakiet złoty).

Inną dosyć podobną opcją jest Tabletop Simulator, w którym znajdują się najbardziej tradycyjne gry stołowe takie jak szachy, poker, kości, układanki. Dodatkowo można tu tworzyć własne gry lub grać w te, które zostały stworzone przez innych użytkowników. Tabletop Simulator dostępny jest na komputer z Windows i Mac za około 20$, a w gry można grać ze znajomymi dzięki udostępnieniu swojego ekranu.

Houseparty

Houseparty to aplikacja stworzona przez twórcę hitu Fortnite, czyli Epic Games. W programie można grać w popularne gry online ze znajomymi. Jednymi z najchętniej wybieranych tytułów są gry typu Heads Up: Animals Gone Wild, Act It Out, #Trending, Trivia: Finish the Song Lyrics, oraz Quick Draw i Chips and Guac. Aplikację Houseparty można pobrać bezpłatnie, jednak za niektóre gry trzeba zapłacić od 1$ do 3$. W jednym pokoju gier może jednocześnie przebywać do 8 osób. Aplikacja Houseparty jest dostępna na iOS, Androida, MacOS i Chrome.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *