Na czym polega tłumaczenie przysięgłe?

Tłumaczenia to coś czym może się zająć praktycznie każdy z nas posiadając odpowiednią znajomość danego języka.

Już w szkole średniej możemy zdobyć odpowiedni poziom znajomości danego języka obcego, a jest nim najczęściej język angielski. Tak więc jak już wspomnieliśmy wcześniej, tłumaczeniem artykułów prasowych, krótkich wiadomości z serwisów internetowych, ulotek czy broszur reklamowych może zająć się praktycznie każdy. Jednak co w przypadku kiedy potrzebujemy tłumaczenia takich dokumentów jak akt urodzenia, dokumentacja medyczna, testament, pełnomocnictwa, polisy ubezpieczonego, świadectwa czy inne dokumenty jak na przykład umowy o pracę czy najmu? Niewątpliwie będziemy potrzebowali do tego specjalisty jakim jest tłumacz przysięgły i posiada on odpowiednie uprawnienia by wykonywać tak zwane tłumaczenia uwierzytelnione.

Tłumacz przysięgły to osoba wykwalifikowana, która posiada odpowiednią wiedzą, a także, a raczej przede wszystkim posiada poświadczenie z Ministerstwa Sprawiedliwości o zdanym egzaminie państwowego.

Jeśli dany tłumacz przysięgły zna kilka języków to do każdego z nich musi zdawać oddzielny egzamin państwowy, które następnie uprawni go do posiadania odpowiednich kwalifikacji by móc wykonywać uwierzytelnione tłumaczenia w danym języku. Dodatkowo każdy z tłumaczy przysięgłych może być zweryfikowany na specjalnej stronie internetowej. Każdy tłumacz posiada swoją indywidualną pieczęć wydawaną z Mennicy Państwowej, na pieczęci znajdują się dane osobowe tłumacza, język w którym jest uprawniony do wykonywania uwierzytelnionych tłumaczeń, a także numer tłumacza. Tłumaczenia przysięgłe lub jak kto woli uweirzytlenione to tłumaczenia, które najczęściej musimy przedstawić w sprawach urzędowych. Jeśli dokumenty, które chcemy złożyć w innym języku nie będą posiadały tłumaczenia przysięgłego z poświadczeniem zgodności od tłumacza nie będą one uwzględniane w sprawie. Tłumacz przysięgły warszawa to bardzo odpowiedzialny zawód w szczególności w naszej stolicy.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *