Kompletujemy kosz na piknik

Jednym z najbardziej romantycznych pomysłów na sympatyczne spotkanie w towarzystwie jest piknik. Warto wykorzystywać sprzyjającą pogodę do tego typu wypadów, niezależnie, czy wybieramy się za miasto, czy też chcemy odpocząć w oceanie miejskim, na niewielkim kawałku zieleni, do którego nie dociera żaden hałas. Na tradycyjny piknik zawsze zabiera się ze sobą kosz z jedzeniem.

Jakie przekąski można ze sobą zabrać?

Opcje są dowolne, warto zadbać o to, żeby wszystko, co spożywać będziemy na łonie natury było nie tylko smaczne, ale także zdrowe. Zatem chipsy i ciastka z kremowym nadzieniem mogą się wydawać dość trywialne w tej sytuacji. Zdecydowanie lepiej będzie zastąpić je świeżymi owocami lub warzywami. Na łonie natury jej dary spożywa się przecież najlepiej! Można więc ze sobą zabrać świeże pomidory malinowe, a także jabłka, gruszki, obrane i pokrojone w słupki marchewki, winogrona, banany, pomarańcze.

Apetyt na łonie natury

Zawsze dopisuje, niezależnie od tego, czy jest się dzieckiem, czy dorosłym. Wiadomo, że przy jedzeniu chce się pić. Co możemy zabrać ze sobą do picia? Jeśli mamy pewność, że zza krzaków nie wyłoni się policjant gotowy wypisać nam mandat, możemy zdecydować się na alkohol. Biesiadowanie w stylu francuskim nakazuje raczyć się jakimś dobrym winem, najlepiej czerwonym, ponieważ jest ono bardzo dobre na trawienie. Do tego przekąsić można też jakiś smaczny ser pleśniowy, tradycyjny cammembert, albo jego inną odmianę. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zabrać ze sobą napoje gazowane, ale zamiast faszerowania się trująca coca – colą, nazywaną w niektórych kręgach „płynem do czyszczenia rur”, już lepiej postawić na wodę mineralną, z gazem lub bez. Właśnie ten drugi rodzaj oczyszcza nasz organizm najlepiej i dobrze jest o tym pamiętać.

Grzeszenie żywieniowe

Na piknikach także ma miejsce. Gdzieś tam w koszu piknikowym zawieruszyć się może drożdżówka lub kawałek sernika – i jest to jak najbardziej naturalne. Z pikniku wrócimy dotlenieni i wypoczęci jednak tylko wtedy, gdy przetworzone rzeczy nie zapchają nam żołądka i nie przesłonią wpływu owoców, warzyw i produktów w pełni świeżych.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *