jak dobrać makijaż do stylizacji

Jak dopasować makijaż do stylizacji

Makijaż jest bardzo ważnym elementem naszej stylizacji i niejako jego dopełnieniem. Nieumiejętnie wykonany może sprawić, że całość będzie niespójna i tym samym stracimy na atrakcyjności, zamiast podkreślić swoją urodę. Podpowiadamy, jak dopasować makijaż do stylizacji.

Makijaż a typ urody

Bez względu na to, jaką stylizację wybierzemy, makijaż należy dopasowywać do typu swojej urody, dzięki czemu podkreśli on nasze atuty i jednocześnie pozwoli ukryć to, czego nie chcemy zbytnio pokazywać. W tym celu należy wykonać analizę kolorystyczną, którą w prosty sposób można przeprowadzić, przykładając do twarzy (oczywiście całkowicie pozbawionej makijażu) raz srebrną, a raz złotą chustę. Na tej podstawie oceniamy, w towarzystwie którego koloru nasza twarz prezentuje się korzystniej. Taki test wykaże bowiem, czy lepiej będziemy prezentować się w ciepłych (złoto) czy zimnych (srebro) kolorach. Następnie przykładamy do twarzy chusty w kolorach przypisanych czterem typom nazwanym Wiosna, Lato, Jesień i Zima. W ten sposób możemy dowiedzieć się, że Wiosna najlepiej będzie prezentować się w naturalnym i delikatnym makijażu z brzoskwiniowym lub jasno beżowym podkładzie, cieniach o barwie oliwkowej, jasnej zieleni, brązowej, szarej lub liliowej, a także o ustach w kolorze nude, różu bądź koralowej czerwieni.

Pani Lato będzie wyglądała dobrze w jasnym podkładzie odpowiadającym odcieniowi cery, a także pastelowych cieniach na powiekach i czerwonej bądź różowej pomadki. 

Pani w typie Jesieni powinna używać podkładu o ciepłym odcieniu brązu lub beżu oraz cieni w kolorach natury, ziemi. Usta będą z kolei doskonale prezentowały się w kolorze wpadającym w złoto, rdzawym bądź nude. Ostatni typ, Zima, powinna stawiać na transparentny podkład, cienie do powiek w kolorach pastelowych lub w mocniejszych, zdecydowanych barwach. 

Makijaż do stylizacji wieczorowej

W przypadku stylizacji wieczorowej należy zachować szyk i elegancję również w kwestii makijażu. Powinien on być stonowany, pozbawiony krzykliwości, lecz możemy go także użyć jako mocniejszego akcentu w naszym looku. Warto kierować się zasadą, że “jedno z dwóch”, która mówi, że stawiamy albo na mocniej zaznaczone oczy albo na bardziej wyraziste usta. W ten sposób uzyskamy harmonię i elegancję. Makijaż wieczorowy powinien być wykonany w sposób bardzo precyzyjny. Nie ma tu miejsca na potknięcia czy niedociągnięcia. Jeśli nie mamy w tym doświadczenia, polecamy przejrzeć poradniki prezentujące, jak wykonać makijaż krok po kroku.

Makijaż do stylizacji imprezowej

Jeśli chodzi o makijaż na imprezę, to możemy sobie pozwolić na dużo większą swobodę. Może on być wyrazisty, nawet krzykliwy, ale pod warunkiem, że stylizacja będzie wówczas dość stonowana. I na odwrót. W przypadku ekstrawaganckiej, rzucającej się w oczy kreacji warto postawić na bardziej neutralny makijaż. 

Makijaż na co dzień

Ten rodzaj makijażu powinien być bardzo naturalny i ledwo widoczny, lecz jednocześnie uwydatniający walory naszej urody. Podkład powinien być bardzo precyzyjnie dopasowany, oczy mogą być delikatnie zaznaczone stonowanym cieniem oraz tuszem, policzki muśnięte tuszem, a usta pomadką w naturalnym kolorze. 

Pamiętając o powyższych wskazówkach będziemy mieć pewność, że nasz makijaż będzie dopasowany nie tylko do naszej urody, ale również naszej stylizacji.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *