fotobudka na wesele

Fotobudka czy fotolustro na wesele – jakie są różnice?

Przyjęcia weselne mają to do siebie, że zazwyczaj przygotowanych jest na nich szereg atrakcji i niespodzianek, które umilają czas parze młodej, ale przede wszystkim zaproszonym gościom weselnym. Jedną z bardziej znanych atrakcji weselnych jest fotobudka – całkiem niedawno pojawiła się jednak na naszym rynku nowsza jej wersja, czyli fotolustro.

Jeżeli czytasz ten artykuł, być może zastanawiasz się nad którąś z tych opcji. Generalnie, obydwa urzą­dze­nia słu­żą te­mu sa­me­mu – zdjęciom, na których uchwyci się zabawę i radość uczestników wesela, a dodatkowo będzie to bardzo fajna pamiątka z tego pięknego dnia na długie lata. 

Co wspólnego mają  ze sobą fotobudka i fotolustro?

Obydwie atrakcje zapewniają wykonywanie sesji kilku zdjęć, natychmiastowy ich wydruk, możliwość personalizacji szablonów drukowanych odbitek poprzez dodanie dowolnej grafiki lub napisów czy chociażby urozmaicone zdjęcia dzięki dołączonym oryginalnym gadżetom. Fotobudka, a także fotolustro pracują najczęściej na podobnej klasy sprzęcie fotograficznym – między innymi aparat fotograficzny, oświetlenie czy drukarka termosublimacyjna. 

Jest jednak kilka różnic między nimi. Przede wszystkim, fotobudkę znają już wszyscy – jak nie z autopsji, to z opowieści. A czy słyszałeś lub miałeś okazję korzystać z fotolustra? Odpowiedź na to pytanie nie często jest już tak oczywista! 

Czym wyróżnia się fotolustro?

Fotolustro nazywane również jako selfie mirror lub magic mirror jest nowszym wydaniem fotobudki. To duży dotykowy panel, zwykle o przekątnej od 50 do 70 cali, pokryty hartowanym szkłem i zdobiony oryginalną drewnianą ramą – na przykład w kolorze srebrnym lub złotym.  

Jest to interaktywne urządzenie posiadające w sobie szereg dodatkowych możliwości takich jak ciekawe animacje czy możliwość podpisu zdjęcia. Jest w pełni dotykowe, często posiada podświetlany pierścień wzrokowy, dzięki któremu wiadomo gdzie spojrzeć, aby zdjęcia wyszły zdecydowanie lepiej. Nierzadko też ma wbudowane podświetlenia LED, które nadają mu iście hollywoodzki charakter. Co ważne, kadruje całą postać – od góry do dołu. 

Jest dobrą alternatywą dla znanej z wielu imprez klasycznej fotobudki. Prezentuje się bardziej dostojnie, elegancko i prestiżowo. Będzie więc lepszym rozwiązaniem dla par młodych, które chcą się wyróżnić. Trzeba jednak wziąć pod uwagę wyższy koszt wynajmu – coś za coś. 

Podsumowując, niezależnie od decyzji, podczas wyboru odpowiedniej firmy do wynajmu fotobudki bądź fotolustra na wesele, warto wcześniej zapytać o takie kwestie jak chociażby jakość zdjęć oraz wydruków, ich personalizację, liczbę odbitek drukowanych podczas każdej sesji i ewentualny koszt dodatkowych druków, sprzęt fotograficzny zastosowany w urządzeniu, czy w cenie są również zapisane zdjęcia w formie cyfrowej, a także gadżety.

To jak, fotobudka czy fotolustro na wesele?

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *