energia słoneczna 3

Fakty i mity dotyczące energii słonecznej

Wokół energii słonecznej krąży wiele mitów i fałszów. Niektóre mogą być celowo rozpowszechniane przez niektóre osoby, podczas gdy inne są po prostu nieporozumieniami. Musimy poznać prawdziwe pozytywne i negatywne fakty dotyczące energii słonecznej, jeśli mamy iść naprzód w kierunku bardziej zrównoważonego świata. W tym artykule wraz z serwisem fotowoltaika24h skupimy się głównie na faktach na temat paneli słonecznych, ponieważ są one najczęściej omawianą formą wykorzystywania energii słonecznej.

Odnawialne źródło energii

Wykorzystanie energii słonecznej ma wiele zalet, niektóre bezdyskusyjne, a inne ukryte przez mity propagowane przez jej przeciwników. Energia słoneczna to czysta energia odnawialna. Energia słoneczna, jak sama nazwa wskazuje, pochodzi ze słońca. Dopóki światło słoneczne dociera do Ziemi, możemy wykorzystać energię słoneczną. Słońce nie „umrze” przez miliardy lat, więc nie martwiłbym się zbytnio, że się skończy.

Korzystanie z energii słonecznej nie uwalnia dwutlenku węgla ani innych gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń do atmosfery

Nieodnawialne źródła energii, takie jak węgiel i ropa, występują w ograniczonych ilościach. Tworzenie się złóż węgla i ropy trwa zbyt długo, aby można je było uznać za zasoby odnawialne. Ponadto w najbliższej przyszłości może nie być opłacalne wydobywanie zasobów, takich jak węgiel i ropa. Źródła te uwalniają do atmosfery dwutlenek węgla wraz z innymi gazami cieplarnianymi i zanieczyszczeniami, przyczyniając się do globalnego ocieplenia.

Produkcja paneli słonecznych jest nieprzyjazna dla środowiska? MIT!

Według badań przeprowadzonych przez National Renewable Energy Laboratory okres zwrotu kosztów paneli słonecznych pod względem zużycia energii w porównaniu z produkcją wynosi mniej niż cztery lata. Za około cztery lata panel słoneczny będzie wytwarzał więcej energii niż energia użyta do jego wytworzenia2 Ponadto Narodowe Laboratorium Energii Odnawialnej stwierdziło, że przeciętne gospodarstwo domowe w USA z systemem paneli słonecznych może wyeliminować 100 ton dwutlenku węgla, który byłby wytwarzany przez nieodnawialne elektrownie w ciągu 28 lat.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *