Dom przyjazny dla psychiki

Bardzo ważną kwestią w budowaniu dobrego zdrowia psychicznego jest nasze otoczenie. To ono istotnie i często w sposób podświadomy wpływa na to jak się czujemy i w jaki sposób funkcjonujemy. Nie można zadbać o zdrowie, bez optymalnego podejścia do tego, co nas aktualnie otacza. Zarówno rodzina, wychowanie jak i relacje wpływają na naszą psychikę – tak samo jest i z aranżacją wnętrz, która nigdy nie powinna być w tym miejscu na cenzurowanym.

Dlaczego tak ważne jest odpowiednie zaaranżowanie otoczenia?

Osoby powszechnie zajmujące się aranżacja wnętrz oraz planowaniem przestrzennym pomieszczeń zgodnie przyznają – detale mają olbrzymie znaczenie i nawet niewielkie zmiany mogą istotnie wpłynąć na nasze samopoczucie. Pamiętajcie o tym wszystkim i starajcie się wybrać odpowiednie rozwiązania dla swojego domu.

Otocz się tym co lubisz

Każdy z nas powinien pamiętać o tym, że to nasze otoczenie istotnie wpływa na nasze samopoczucie i to w sposób bardzo ukryty. Otoczenie się ulubionymi obrazami, kolorami, figurami, czy też motywami graficznymi pozwala naprawdę poprawić samopoczucie. Szczególnie to jest ważne w kontekście obrazów motywacyjnych, czy też obiektów, które przynoszą na myśl pozytywne skojarzenia. W trudnych chwilach wystarczy spojrzeć na taki obraz, aby natychmiastowo odzyskać chęć do życia.

Zachowaj harmonię!

Niesamowicie ważna w kontekście skutecznego radzenia sobie z problemami jest harmonia. Bez harmonijnego otoczenia nie jesteśmy w stanie zadbać optymalnie o nasze samopoczucie. Ważne jest zrównoważenie kolorów, form oraz obiektów – często wnętrza o bardziej minimalistycznym charakterze działają na psychikę lepiej i pozwalają odzyskać harmonię wnętrza (w tym przypadku swojego).

Dobieraj optymalnie kolory!

Warto zadbać o spokojną i stonowaną kolorystykę. Świetnie sprawdzają się klasyczne jasne kolory. Zieleń w biurze działa bardzo kojąco, z kolei agresywne kolory (czerwony, pomarańczowy) np. w kuchni pozwalają wyzwolić zasoby ukrytej w nas energii – szczególnie w te bardziej pochmurne dni. Warto również zatroszczyć się o optymalny wygląd naszej sypialni – dobranie właściwej kolorystyki pomoże się wyspać bez problemu.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *