dobry notes

Dlaczego warto postawić na dobry notes?

Niejeden z nas przekonał się bezpośrednio na własnym przykładzie, że co jak co, ale zeszyty i notesy są wręcz podstawą codziennego funkcjonowania. Otacza nas mnóstwo elektroniki – sprawne laptopy, efektywnie i cicho funkcjonujące tablety, potężne smartfony, niezawodne komputery stacjonarne i wiele, wiele innych podobnych urządzeń, a pomimo tego zapotrzebowanie i popyt rynkowy na różnorakie kalendarze, notesy i mniejsze lub większe zeszyty nie tylko nie maleje, ale wręcz rośnie! Dlaczego tak jest i dlaczego aby warto postawić na dobry notes, który może się stać kimś na miarę naszego zaufanego przyjaciela? Zapraszamy do lektury niniejszego artykułu, w którym to postaramy się znaleźć odpowiedź na tak postawione pytanie.

Odpowiedź, dlaczego warto postawić na dobry notes jest w zasadzie prosta

To sprawne narzędzie umożliwiające na bieżąco planowanie i zarządzanie zakładanymi celami. Mając własny, możliwie obszerny, ale przy tym optymalnych kształtów notes, możemy sobie pozwolić na bardzo sprawne i, co równie istotne, bardzo „autorskie” i własnoręczne budowanie przekonania, że jesteśmy osobami rzetelnymi, efektywnymi i sprawnie działającymi, mogącymi innymi słowy rzeczywiście wywiązywać się z założonych celów. Wielu twierdzi bowiem, że aby sprawnie osiągać określone cele należy je najpierw możliwie precyzyjnie określić, zidentyfikować i opisać. Wykorzystanie notesu w codziennej pracy przysłuży się z pewnością temu, że będziemy się stawać coraz lepsi w zarządzaniu swoimi zadaniami zarówno o charakterze prywatnym, jak i służbowym.

Mówiąc inaczej, dobry notes pozbawi nas też ryzyka utraty danych na przykład na skutek awarii, braku prądu lub braku należytej synchronizacji z serwerem (w tym z coraz popularniejszymi narzędziami wykorzystującymi infrstrukturę chmury). Nieco pozornie anachroniczna, ale przez to właśnie analogowa forma jest coraz bezpieczniejsza w uzależnionym od cyfrowych danych świecie. Pozostaje na koniec jeszcze wspomnieć o istotnej zalecie wykorzystania zeszytu lub notesu do codziennego notowania różnorakich rzeczy, a mianowicie takiej, że wyrabia ona umiejętność ręcznego pisania i polepsza ona nasz charakter pisma odręcznego, która to umiejętność niestety coraz bardziej zaliczana jest do powoli wymierających.

Podsumowując, co jak co, ale dobry, ładnie oprawiony i niewielkich rozmiarów zeszyt lub notesik zdecydowanie warto trzymać przy sobie w pobliżu. Jeszcze ważniejszym jest przy tym wyrobiony nawyk prawidłowego korzystania z niego tak, aby na koniec roku nie okazało się, że nasz planner lub kalendarz świeci pustkami!

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *