analiza konopi siewnych

Czy warto stosować preparaty z konopi?

Zalety konopi są znane od zarania dziejów. Początkowo były głównie kojarzone ze swoimi psychoaktywnymi właściwościami, aczkolwiek obecnie bardziej powszechnie stają się być określane jako środek prozdrowotny. Dlaczego tak się dzieje i co ma na to wpływ? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie i dokładnie zbadać czy warto je stosować.

Dlaczego preparaty z konopi są obecnie legalne?

olej konopny

Przede wszystkim nie wszystkie odmiany rośliny są legalne. Uwarunkowane jest to od zawartości THC, związku o właściwościach odurzających. W Unii Europejskiej dozwolone są konopie siewne, gdzie ilość związku jest na relatywnie niskim poziomie nie przekraczającym 0,2%. Zaletą preparatów wytwarzanych z tej odmiany konopi jest przede wszystkim, duża ilość kannabinoidów. Związków, które mają bardzo bogate właściwości.

Jakie związki zawierają konopie?

W konopiach występują terpeny, flawonoidy oraz wcześniej wspomniane kannabinoidy. Właśnie te ostatnie związki, odpowiadają za prozdrowotne działanie rośliny. Dodatkowo, z nasion konopi produkowany jest olej bogaty w niezbędne kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6. Efekt synergii uzyskany przy połączniu wszystkich substancji zamykany jest podczas procesu produkcyjnego w małej buteleczce. W ten sposób powstaje olejek CBD, który zaczyna dominować wśród naturalnych środków prozdrowotnych. Dlaczego tak się dzieje?

Czym jest CBD?

olejek cbd

Kannabidiol odpowiada za większość pozytywnych zastosowań olejku CBD. Związek ma potencjalnie właściwości przeciwzapalne, przeciwdrgawkowe, przeciwbólowe, uspokajające i antybakteryjne. Cały czas trwają analizy, gdzie związek ma swoje granice i jakie dawki zapewniają satysfakcjonujące efekty. Obecne dane są bardzo obiecujące. Produkty na bazie CBD stają się bardzo popularne w całej Europie. Konsumenci, który nie znaleźli odpowiedzi na swoje dolegliwości w konwencjonalnych sposobach kierują swoje zainteresowania właśnie w stronę olejku konopnego. Ważne, aby skład olejku zawierał pełne spectrum kannabinoidów. Korzystając z pełnych możliwości, które daje roślina możemy osiągną lepsze rezultaty. Najważniejszym elementem dołączenia do terapii konopnej jest regularność, szczególnie istotne jest to istotne przy wysokich stężeniach.

Gdzie kupować olejki konopne?

Ważne, aby dokonywać zakupów w specjalistycznych sklepach konopnych, istotne jest aby miały one badania dotyczące składu produktu. Właśnie do takich miejsc należy Trafka.pl.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *