Czy odczuwasz ból pleców lub nadgarstka po długim czasie spędzonym przed komputerem?

Jeśli jesteś częstym użytkownikiem komputera i spędzasz godziny każdego dnia siedząc przed komputerem w pracy, może się okazać to bardzo niezdrowe. Spędzając dużo czasu w pozycji siedzącej przed ekranem komputera możesz odczówać ból szyi, kręgosłupa czy nadgarstków.

Czy mogę coś z tym zrobić?

Odczówanie dyskomfortu podczas pracy to jeszcze nie powód do tego aby ją całkowicie porzucić. Warto jednak nauczyć się stosowania wygodnej pozycji, która sprawi, że będziesz czół się o wiele wiele lepiej.

Powinieneś zacząć od sprawdzenia w Internecie asortymentu mebli komputerowych i akcesoriów takich jak podkładki pod nadgarstki, które są ergonomicznie zaprojektowane, aby odpowiednio utrzymać ciało podczas siedzenia przy komputerze. Produkty te zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie i zdrowiu, dzięki czemu możesz wykonywać pracę lub korzystać z komputera długimi godzinami bez powodowania bólu.

Poważni użytkownicy komputerów ale nawet i Ci zwykli, powinni zadbać o to aby czuć się dobrze i w pełni cieszyć się swoim zajęciem. Nikt z nas nie chce usiąść przed komputerem i wstać z niego z ogromnym bólem pleców, barków czy nadgarstków.

O co jeszcze warto zadbać?

Musisz pamiętać że dbanie o kręgosłup podczas pracy przed komputerem to nie wszystko. Nie zapomnij o tym, że największy odsetek ludzi pracujących w ten sposób narzeka na oczy. Długotrwała praca przed ekranem monitora powoduje nie tylko zmęczenie oczów i bóle głowy ale również trwałe pogarszanie się wzroku. W tym celu powinieneś pamiętać o kilku rzeczach:

  1. Odpowiedni odstęp oczu od ekranu.
  2. Poprawne ustawienie jasności ekranu.
  3. Sysytematyczne przerwy np. 10 minut przerwy na każdą godzinę pracy.

Pamiętając o tych wszystkich rzeczach będziesz mógł cieszyć się swoją pracą i zdrowiem przez długi czas.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *