akcesoria rowerzysty

Akcesoria rowerowe które koniecznie musisz mieć

Bez względu na to jak często jeździsz na rowerze, powinieneś zaopatrzyć się w niektóre akcesoria, które mogą okazać się niezbędne w wielu sytuacjach. Przedstawiamy 5 najważniejszych elementów, bez których nie powinieneś wybierać się w podróż jednośladem.

Odpowiednie oświetlenie

Oświetlenie pozwala zadbać o lepsze pole widzenia rowerzysty ale również lepszą widoczność jego samego przez innych uczestników ruchu. Niema znaczenia czy na co dzień jeździsz po zmroku czy nie. Oświetlenie i elementy odblaskowe to must have każdego posiadacza roweru.

Pompka

Uszkodzenie opony podczas jazdy to coś, co przytrafia się dosyć często na naszych drogach. Jazda na kołach, które nie są wystarczająco dopompowane, jest nie tylko koszmarnie niewygodna ale również destrukcyjna dla naszego sprzętu. Warto mieć przy sobie pompkę, z pomocą której dopompujesz dętkę i będziesz mógł kontynuować jazdę w pełnym komforcie.

Zestaw naprawczy

Sprawdza się szczególnie w przypadku, gdy nasze trasy są nieco dłuższe. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wozić ze sobą zestaw naprawczy w każdej sytuacji. Zajmuje on bowiem bardzo niewiele miejsca a potrafi uratować skórę podczas nieprzewidzianej awarii.

Multitool

Jest to zestaw narzędzi, który zawiera wszystko to, czego potrzebujesz aby naprawić swój rower z dala od domu. Dobry multitool zawiera przede wszystkim odpowiednie klucze, imbusy oraz skuwacze do łańcuchów. Zerwanie łańcucha nie musi oznaczać zakończenia podróży na rowerze. Z wykorzystaniem skuwacza oraz spinek naprawimy łańcuch w kilka minut.

Kask

Mimo, iż niema konieczności jazdy na rowerze w kasku, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. Obecnie producenci oferują wyjątkowo lekkie i wygodne w użyciu kaski. Zapewniają również doskonałą wentylację, dzięki czemu możemy czuć się w nich w 100% komfortowo jednocześnie dbając o swoje bezpieczeństwo na drodze.

Wszystkie akcesoria opisane w niniejszym artykule znajdziesz w ofercie sklepu internetowego bikestacja.pl. Znajdziesz w nim również wszystkie niezbędne części rowerowe oraz przydatne akcesoria takie jak bidony, okulary ochronne, liczniki elektroniczne i wiele więcej.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *