prezenty

5 pomysłów na prezent dla dziewczynki

Do świąt pozostało już niewiele czasu, a to oznacza, że warto już teraz zacząć rozglądać się za prezentami pod choinkę. Dla wielu rodziców wybór idealnego prezentu dla kilkuletniej dziewczynki może okazać się nie lada wyzwaniem. Dlatego dziś postanowiliśmy podpowiedzieć kilka pomysłów, które mogą stać się inspiracją do znalezienia wymarzonego podarunku dla dziewczynki.

Lalka – najlepsza przyjaciółka dziewczynki

Każda mała dziewczynka marzy o lalce, która będzie nie tylko towarzyszką najlepszych zabaw, ale również powierniczką jej sekretów. Dziewczynki traktują taką lalkę jak swoją przyjaciółkę, którą zabierają ze sobą dosłownie wszędzie –  na wycieczki, do przedszkola czy nawet układają ją obok siebie do snu. Taka lalka zapewnia dziewczynce swego rodzaju poczucie bezpieczeństwa – jest ona zawsze przy niej, może się do niej przytulić, gdy poczuje smutek lub razem z nią przeżywać radość. Idealnie w tej roli sprawdzi się klasyczna lalka dla dziewczynki, którą można czesać oraz przebierać. Jeśli jednak szukamy czegoś bardziej interaktywnego, świetnym pomysłem będzie podarowanie w prezencie lalki, która potrafi mówić, śpiewać oraz chodzić. Taka interaktywna lalka z pewnością wprawi dziewczynkę w ogromny zachwyt.

Książka, która przenosi w świat baśni i magii

Większość dziewczynek uwielbia czytać, zwłaszcza książki przygodowe, dzięki którym mogą one rozbudzić swoją wyobraźnię i przenieść się do niezwykłego świata czarów. W każdej księgarni z pewnością znajdziemy wiele pozycji, które doskonale sprawdzą się w tej roli. Warto zapytać sprzedawcę o to, jakie tytuły są najczęściej wybierane lub poszukać recenzji na ich temat w internecie. Taka książka będzie dla dziecka świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu i odegnanie nudy.

Zestaw plastyczny

Zdecydowanie trafionym prezentem gwiazdkowym dla dziewczynki będzie podarowanie jej zestawu plastycznego składającego się z farbek, kredek czy innych przyborów do malowania. W takim zestawie powinny znaleźć się również bloki rysunkowe czy przybory geometryczne, dzięki którym będzie ona mogła tworzyć precyzyjne wzory czy kształty.

Zestaw plastyczny doskonale sprawdzi się u dziewczynki w każdym wieku, a taka zabawa pozwala rozwijać wyobraźnię, uczy estetyki oraz uwrażliwia na piękno.

Zestaw kreatywny

Nawiązując nadal do sztuki i rozwoju zdolności artystycznych proponujemy podarować dziewczynce w prezencie zestawu kreatywnego do wykonywania różnego rodzaju ręcznych prac, takich jak tworzenie własnej biżuterii z koralików, szycie ubranek dla lalki lub wyszywanie obrazków. W sklepach z zabawkami można znaleźć wiele takich zestawów kreatywnych zawierających przybory do różnych prac, więc z pewnością znajdziemy coś, co będzie idealnie pasowało do zainteresowań naszego dziecka.

Planszówka

Gry planszowe cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci w każdym wieku. Z powodzeniem więc możemy taką grę podarować w prezencie dziewczynce. Możemy wybierać zarówno spośród planszówek strategicznych, jak i przygodowych czy tych na refleks.

Taka planszówka pozwoli dziecku świetnie spędzić czas z rodzeństwem czy rozegrać pełną emocji grę z koleżankami.

Powyższe pomysły to tylko garstka inspiracji na prezent dla dziewczynki. Warto dodatkowo przejrzeć oferty sklepów internetowych lub poszukać pomysłów na forach internetowych, a  z pewnością uda nam się znaleźć prezent, który wprawi dziecko w prawdziwy zachwyt.