prace licencjackie/magisterskie z anglistyki

Filologia angielska

pomoc w pisaniu prac z filologii angielskiej

magisterskie :: licencjackie :: zaliczeniowe

E-mail: biuro@mgr.edu.pl

EasyBib: Free Automatic Bibliography Composer
Odpowiednio skonstruowana bibliografia to jedna z podstaw estetycznie napisanej pracy licencjackiej czy magisterskiej. Zamieszczony link prowadzi do skryptu internetowego, który wygeneruje za nas poprawne wpisy bibliograficzne w formacie MLA lub APA.
CiteThisForMe: Harvard, APA, MLA Reference Generator
Od pewnego czasu jest to mój ulubiony serwis internetowy wspomagający budowanie listy źródeł do prac akademickich. Oprócz najpopularniejszych stylów, jak MLA, APA, Harvard czy Chicago, znajdziemy również wiele innych - bardziej egzotycznych. Najpopularniejsze pozycje książkowe czy artykuły można dodać w sposób automatyczny albo po numerze ISBN, co znacznie ułatwia pracę. Dla autorów prac licencjackich i magisterskich na kierunku filologia angielska na pewno przyda się również opcja bezpośredniego generowania odniesień stosowanych bezpośrednio w tekście, a także możliwość wygenerowania gotowej bibliografii w formacie RTF (rich text format) rozpoznawanym m.in. przez pakiety Microsoft Office i LibreOffice.
Plakat/ściąga przedstawiający główne cechy stylu APA (American Psychological Association)
Dla osób, które mają wątpliwości podczas pisania pracy magisterskiej z filologii angielskiej, polecam wydrukowanie sobie plakatu, do którego prowadzi powyższy link. Omawia on pokrótce układ treści, przytaczanie źródeł (in-text citation) oraz kompilację bibliografii (references).
Plakat/ściąga przedstawiający główne cechy stylu MLA (Modern Language Association)
Kolejny plakat przedstawia podstawowe cechy popularnego na anglistyce stylu MLA, który czasem powoduje zamieszanie wśród dyplomantów i magistrantów np. z racji na fakt, iż w tekście nie podajemy roczników źródeł a bibliografię do pracy określamy mianem „Works cited”.
Plakat/ściąga przedstawiający główne cechy stylu CMS (Chicago Manual Style)
Trzeci z serii plakatów opisuje główne elementy stylu CMS zwanym również stylem Chicago. Styl ten bywa często mylony z APA, przez co na wielu polskich uczelniach i instytutach filologicznych można spotkać formy „hybrydowe”, będące połączeniem MLA i CMS. Niemniej jednak, przyszły autor pracy magisterskiej powinien zdawać sobie sprawę ze standardów i wytycznych, jakim podlega styl CMS/Chicago.

Pomagamy Państwu w pisaniu prac już od 2006 roku.

© MGR.EDU.PL 2007-2016
EDUKACYJNY Katalog Stron SEO - tylko najlepsze strony edukacyjne - angielski | Slownik
Katalog Stron WWW - www.webtree.pl
Statystyki, katalog stron www, dobre i ciekawe strony internetowe Valid HTML5 Valid CSS